Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Çalışma alanı yüksek verimli fotovoltaik güneş enerjisi sistemlerini geliştirmek olan İTECH SOLAR konusunda Türkiye’nin önde gelen araştırma merkezi olan ODTÜ Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (GÜNAM) kurucusu ve yöneticisi Prof.Dr. Raşit TURAN tarafından 2015 yılında ODTÜ-Teknokent yerleşkesinde kurulmuştur. Konu ile ilgili başta ODTÜ olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın birçok üniversitesi ile sektörün önde gelen endüstriyel şirketleri arasında bir köprü kurarak, teoriden pratiğe en kestirme yolu oluşturmayı hedeflemekteyiz.

ODTÜ-Teknokentteki ofisimizde çeşitli dallardaki temel bilimci ve mühendis personelimiz ile tasarım, projelendirme gibi mühendislik hizmetleri vermekteyiz.

Ayrıca yine Ankara da bulunan üretim tesisimizde tasarlanan ürünlerin protiplerini yapıp test edebiliyoruz. Yine bu tesisimizde dünyada ticari olarak üretilen en verimli güneş hücresi olan IBC hücreleri kullanarak esnek güneş panellerini seri olarak üretiyoruz.

Talebinize uygun özel amaçlı, standart dışı geometride, renkte, yapıda güneş hücrelerini, tasarlayıp, üretip özel güneş panelleri veya cihazlara dönüştürüp. seri üretimlerini yapıyoruz.

Vizyonumuz

Sürdürülebilir bir gelecek için yeni nesil fotovoltaik panel sistemleri geliştirmek ve bu alanda dünya çapında lider konuma gelerek fotovoltaik teknolojisini takip eden değil geliştiren bir firma olmak.

Misyonumuz

Ar-Ge odaklı çalışarak temiz ve tükenmez bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinden en üst seviyede faydalanabilecek yüksek verimli, uzun ömürlü, düşük maliyetli ve özgün fotovoltaik güneş enerjisi sistemleri geliştirmek.

Hedeflerimiz

  • İleri teknolojili ürünler geliştirerek fotovoltaik sektörüne faydalı, yenilikçi ve değer katan ürünler sağlayan bir kuruluş olmak.
  • Bu alanda öncü olmak ve yatırımcılara yön göstermek
  • Gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakabilmek için çevreye duyarlı ürünler geliştirmek.